Myśliwi sprzątają Świat

Myśliwi sprzątają świat - akcja zbierania śmieci

W dniu 30.03.2019r. myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego „Świt”, spotkali się w miejscowości Bogdanówka, na terenie swojego łowiska. Celem spotkania było wsparcie akcji „Sprzątanie Gminy Tokarnia”. Myśliwi oraz strażacy z OSP Bogdanówka zebrali się przed Remizą Strażacką w Bogdanówce, gdzie wszyscy zebrani zostali podzieleni na grupy.

Akcja sprzątania śmieci - Myśliwi z WKŁ ŚWIT
Zbiórka pod remizą strażacką

Poszczególne grupy wyruszyły w teren na „polowanie” jednak tym razem polowali nie na zwierzynę lecz na śmieci. Przeczesywali drogi, przydrożne lasy, pola, rowy, rzeczne nabrzeża co w efekcie skutkowało zebraniem około 60 worków śmieci. Zebrano wiele puszek, plastików, szkieł nawet stare opony)

Myśliwi sprzątają świat - akcja zbierania śmieci
„Pokot” z polowania na śmieci

Zbieranie śmieci wsparła także firma WANTA, która użyczyła dwóch samochodów do rozwożenia uczestników akcji oraz transportu zebranych śmieci. Korzystając z okazji apelujemy aby szanować otaczającą nas przyrodę i nie zostawiać po sobie żadnych śmieci.

Myśliwi sprzątają świat - akcja zbierania śmieci
Myśliwi sprzątają świat – akcja zbierania śmieci

Nie cieszy to, że w naszym łowisku można znaleźć tyle śmieci ale cieszy, że udało się poprzez wspólną inicjatywę myśliwych, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminy i jej mieszkańców, zrobić mały krok w kierunku ochrony przyrody poprzez sprzątanie śmieci. Szkoda, że do naszej akcji nie przyłączył się nikt z przedstawicieli ekologów, (pseudoekologów), najwidoczniej mieli jakieś ważniejsze sprawy typu (protesty, blokady itp.). Mimo wszystko zapraszamy na przyszłe akcję, im więcej rąk do pracy tym więcej zebranych śmieci. Pozdrawiamy.