Bieszczady – Wilk zaatakował bawiące się dzieci.

Jak donoszą media w dniu 26.06.2018r. około godziny 19:00 w Bieszczadach doszło do pogryzienia dzieci przez wilka. Wilk zaatakował gdy dzieci bawiły się na dworze, dobrze że całą sytuację w porę dostrzegli rodzice, którym udało się odgonić Wilka. A co gdyby nie zdążyli ?

Jak relacjonuje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, najpierw wilk zaatakował 8-letnią dziewczynkę w Strzebowiskach. Następnie pojawił się w oddalonej o około 2 km wsi Przysłup i rzucił się na 10-letniego chłopca. Po zdarzeniu policja.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zezwolenie na odstrzał zwierzęcia. Został on skutecznie przeprowadzony przez pracownika Nadleśnictwa Cisna w asyście policji.


wilk-zaatakowal-dzieci

Anegdota

Wilków jest coraz więcej, tak więc podobnych sytuacji najprawdopodobniej będzie również coraz więcej. Atak wilka na człowieka nie jest pierwszyzną, w Bieszczadach Wilki skutecznie rozprawiły się z wałęsającymi psami, atakują zwierzęta domowe, zagryzają owce itd.. Wilki nie czują zagrożenia ze strony człowieka, praktycznie w środowisku naturalnym, w którym żyją również nic im nie zagraża, więc wilków będzie przybywać. Czy mamy się czego obawiać np. wybierając się z dziećmi do lasu na grzyby ? – Teoretycznie niby nie, jednak prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.